Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Wygrana akademiczek z Gotykiem Toruń

W meczu 20. kolejki ekstraklasy tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa pokonał w niedzielę 21 marca na własnym obiekcie 3:2 KS Gotyk Toruń. To była trzynasta wygrana akademiczek w tym sezonie. Szkoda, że wygrana nie była za trzy punkty.

W pierwszej grze liderka częstochowskiego zespołu Tetiana Bilenko pokonała 3:0 Emilie Maruszak, która w drugim secie musiała skreczowała z powodu kontuzji.  W kolejnym pojedynku Roksana Załomska przegrała 0:3 z reprezentantką Słowacji- Tatiana Kukulkovą. W trzeciej grze powracającą do zdrowia Sandra Wabik nie sprostała Zuzannie Błażejewicz. W czwartym starciu po widowiskowej grze Tetiana Bilenko nie zawiodła i pokonała Tatianę Kukulkovą bez straty seta. W ostatniej partii Roksana Załomska nie dała szans Emilię Maruszak. W trzecim secie zawodniczka gości skreczowała.

Dzięki temu zwycięstwa Bebetto AZS UJD Częstochowa z dorobkiem 36 punktów zajmuje trzecie miejsce. Do końca rundy zasadniczej pozostają jeszcze cztery kolejki.

Kolejny mecz częstochowianek jest zaplanowane na 7 kwietnia.

W następny weekend 26-28 marca tego roku w Armałowie odbędą się. 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, wystąpią dwie zawodniczek AZS UJD Częstochowa Roksana  Załomska oraz Sandra Wabik.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KS Gotyk Toruń 3:2

Tetiana Bilenko – Emilia Maruszak 3:0 (11:1, 11:0, 11:0)

Roksana Załomska – Tatiana Kukulkova 0:3 (5:11, 9:11, 6:11)

Sandra Wabik – Zuzanna Błażejewicz 0:3 (4:11, 5:11, 7:11)

Tetiana Bilenko – Tatiana Kukulkova 3:0 (11:3, 11:6, 11:7)

Roksana Załomska – Emilia Maruszak 3:0 (11:2, 11:3, 11:0)