Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Trzecia przegrana pingpongistek

Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały przed własna publicznością 1:3 z AZS UE Wrocław. Była to trzecia porażka z rzędu częstochowskiego zespołu.

Częstochowianki ponownie wystąpiły bez Andrea Todorović, która kończy serię zabiegów leczniczych i mamy nadzieje, że wystąpi już w sobotę w Białymstoku.  Był bardzo zacięty i wyrównany pojedynek. Zabrakło nam szczęścia szczególnie w pierwszych setach, szczególnie umiejętności gry w końcówkach seta przy prowadzeniu. W pierwszej grze Roksana Załomska przegrała w trzech setach Chinką – Junqiu Xie, grającą stylem piórkowym. Następnie Wrocław Sandra Wabik uległa 1:3 aktualnej mistrzyni Polski Natalii Bajor. W pierwszym secie prowadziła10:6, ale nie wykorzystała szansy. Honorowany punkt dla naszej drużyny wywalczyła Daria Łuczakowska wygrywając z uczestniczką Młodzieżowym Igrzysk Olimpijskich Anią Węgrzyn 3:2. W ostatniej partii bardzo wyrównanej stojącej na wysokim poziomie sportowym obfitującym w długie wymiany topspinowe Roksana Załomska przegrała w czterech setach z Natalia Bajor.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – AZS UE Wrocław 1:3

Roksana Załomska – Junqiu Xie 0:3 (7:11, 4:11, 11:13)

Sandra Wabik – Natalia Bajor 1:3 (10:12, 4:11, 11:7, 6:11)

Daria Łuczakowska – Anna Węgrzyn 3:1 (1:11, 11:5, 11:6, 11:8)

Roksana Załomska – Natalia Bajor 1:3 (14:16, 5:11, 11:5, 7:11)