Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

To był pełen sukcesów rok ! AZS UJD Częstochowa podsumował miniony 2020 rok.

Rok 2020 to trudny okres dla wszystkich studentów, sportowców AZS UJD ze względu na pandemię COVID-19, w tych czasach zawodnicy poradzili sobie doskonale.

Zmagania w sezonie 2019/2020 mimo pandemii Polski Związek Tenisa Stołowego zakończył rozgrywki. Pierwszy zespół klubu wywalczył brązowy medal w ekstraklasie. Podopieczne Joanny Narkiewicz występowały w składzie Tetiana Bilenko, Roksana Załomska i Sandra Wabik. Bebetto AZS UJD zdobył też Puchar Polski na szczeblu województwa.

Drugi zespół w 2 lidze opolsko-śląskiej uplasowała się na szóstej pozycji.

Sukcesem zakończyły się 89. Indywidualne Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie stołowym. Zawodniczka Bebetto AZS UJD Roksana Załomska zdobyła brązowy medal w grze podwójnej z Aleksandrą Michalak (Polmlek Lidzbark Warm.)

Indywidualnie największe sukcesy w ostatnich dwunastu miesiącach odnosiła Sandra Wabik i Julia Szemiel. Sandra Wabik w pierwszej połowie roku zajęła trzecie miejsce w 3. Grand Prix Polski Seniorów w Gdańsku. Julia Szemiel zdobyła brązowy medal w grze deblowej Mistrzostwa Śląska Młodzieżowców w Łaziskach Górnych z Aleksandra Górską (UKS Energia Siewierz).

W tym roku nasz klub AZS UJD zorganizował Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w tenisie stołowym. W Częstochowie pingpongiści AZS UJD Częstochowa zdobyli 13 medali (7 złotych, 4 srebrne, i 2 brązowe). Wśród seniorów Adrian Szeliga wywalczył trzy złote medale w grze pojedynczej, w grze podwójnej w parze z Pawłem Pięta, w grze mieszanej z Gabrielą Dyszkiewicz. Drugi z naszych zawodników Paweł Pięta zdobył 3 medale w każdym kolorze złoto w grze podwójnej, srebro w grze pojedynczej, oraz brązowy w grze mieszanej z Iwoną Żyłą. Wychowanek naszego klubu 14-letni Karol Jabłoński zdobył pierwszy brązowy medal seniorski indywidualnie. Wywalczył też brąz w grze mieszanej. Wśród seniorek Julia Szemiel zdobyła trzy medale. Była pierwsza w grze podwójnej oraz druga w grze pojedynczej i mieszanej. Dwa złote medale w kategorii juniorów zdobył Karol Jabłoński. Wywalczył w grze pojedynczej do lat 16, a w grze mieszanej do lat 19.

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku studenci wywalczyli dwa złote medale podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Wśród kobiet triumfowała Julia Szemiel, a mężczyzn Adrian Szemiel w klasie C (osoby niesłyszące).

 

 

 

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd
4_przemyslowka
5_provel
6_mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018