Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa po raz 26. wystąpią w najwyższej lidze rozgrywkowej kobiet.

W lidze zadebiutowały 30 lat temu. W sezonie 1989-1990 podopieczne Wiesława Pięty: Luiza Kurzawa, Marlena Stachura, Bożena Szczęsna i Beata Wieloch przez rok grały w I Lidze. W okresie trzech dekad zdobyły osiem medali, w tym cztery srebrne. W sezonie 2019-2020 skład uległ zmianie. Pozyskano Tatianę Bilenko reprezentantkę Ukrainy, grającą widowiskowo i do tego stylem defensywnym. To trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich- Pekin (2008), Londyn (2012), Rio de Janeiro (2016). Zajmuje obecnie 82 pozycję w światowym rankingu. Pozostałe zawodniczki to medalistki ostatnich indywidualnych mistrzostw Polski seniorek: Roksana Załomska i Sandra Wabik. W kadrze ekstraklasy ponadto są: Julia. Szemiel, Karolina Zając, Diana Wrzosek, Aleksandra Pięta, Aleksandra Jezik i Klaudia Mazur. Trenerem zespołu jest Paulina Narkiewicz, wielce zasłużona dla AZS tenisistka stołowa, była mistrzyni Polski i reprezentantka Polski.
Trzeba dodać, że pracę w klubie, po czterdziestu latach szkolenia w AZS Częstochowa, zakończył Wiesław Pięta. Przez okres dwóch, kolejnych lat będzie zajmował się jedynie osobami niesłyszącymi.
Celem stawianym przez Zarząd Klubu jest zdobycie dziewiątego medalu i zakwalifikowanie się do rozgrywek o puchar Europy. W II Lidze państwowej wystartuje drużyna rezerwowa.
Nadal będziemy szkolić w Akademickim Centrum Sportu UJD najmłodszych adeptów tej pięknej gry. Ponadto w planach sekcji mamy organizacje mistrzostw Polski niesłyszących (4-5 października 2019 r.) oraz akcję promocyjną w szkołach częstochowskich „Graj i odżywiaj się jak mistrz” mówi Wiesław Pięta.
Akcję „Graj i odżywiaj się jak mistrz” oraz sezon sportowy 2019/2020 będą wspierały władze Uniwersytetu im. Jana Długosza i władze miasta wraz z Radnymi Miasta Częstochowy.

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd
4_przemyslowka
5_provel
6_mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018