Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Tarnobrzeg wygrywa w Częstochowie

W niedzielę 16 stycznia Bebetto AZS UJD Częstochowa po wyrównanej grze przegrało na własnym obiekcie 1:3 z wielokrotnym i aktualnym mistrzem Polski – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Honorowany punkt dla naszej drużyny wywalczyła Tetyana Bilenko.

Drużyna z Tarnobrzeg była zdecydowaniem faworytem tego spotkania. W pierwszej rundzie akademiczki uległy 2:3 w Tarnobrzeg, ale w rewanżu mogły pokusić się o niespodziankę. Kilka dni temu Tarnobrzeżanki pewnie pokonały 3:0 w Francji i są o krok od półfinału Ligi Mistrzyń.

W pierwszej grze Anastasiya Dymytrenko przegrała w czterech setach z byłą mistrzynią Europy reprezentantką Rumunii- Elizabetą Samarą. Dymytrenko grała dobrze prowadziła w czwartym secie, potem miała problem z odbiorem podania od Samary.

Najbardziej zacięty mecz było drugi pojedynek, w którym Roksana Załomska nieznacznie uległa grającej stylem piórkowym Yu Fu. Roksana Załomska prowadziła 2:0, ale reprezentantka z Portugalii chińskiego pochodzenia odwróciła losy spotkania 2:2. O zwycięstwie spotkania decydowało szczęście (szczególnie w początku piątego seta) i brak międzynarodowego ogrania tym razem zabrakło go Roksanie. Ostatecznie lepsza okazała się Yu Fu.

Honorowany punkt dla częstochowskiego zespołu wywalczyła Tetayana Bilenko, która wygrała bez straty seta z Agata Zakrzewską.

W czwartym partii Anastasiya Dymytrenko nie sprostała 0:3 Yu Fu. Ten mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej, przy wsparciu kibiców była szansa na niespodziankę. Niestety drugi sezon AZS UJD jako jedyny zespół w ekstraklasie gra bez swojej publiczności.

Mimo porażki akademiczki po 12. kolejkach z dorobkiem 21 punkty zajmują czwartą pozycję w tabeli ekstraklasy.

Zaplanowany piątkowy mecz Bebetto AZS UJD został przełożony na prośbą z zespołu z Zamościa na luty. Powodem jest zakażenia koronawirusem wsród  zawodniczek Akademii Zamojskiej.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3

Anastasiya Dymytrenko – Elizabeta Samara 1:3 (10:12, 7:11, 11:9, 7:11)

Roksana Załomska – Yu Fu 2:3 (12:10, 11:3, 4:11, 4:11, 6:11)

Tetyana Bilenko – Agata Zakrzewska 3:0 (11:9, 11:6, 11:4)

Anastasiya Dymytrenko – Yu Fu 0:3 (8:11, 4:11, 10:12)