Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Studentki UJD Częstochowa w finale AMP!

W dniach 23-25 maja 2021 roku w Rzeszowie odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. W zawodach studentki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie (Julia Szemiel, Aleksandra Górska, Alicja Górska) zajęły czwarte miejsce. Podopieczne Wiesława Pięty w eliminacjach pokonały po 3:0 Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Rzeszowski. W ćwierćfinale wygrały 3:0 ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym Katowice. W półfinale przegrały 0:3 z AWF Kraków. W grze o trzecie miejsce uległy 1:3 AGH Kraków. Nasze studentki awansowały do finałów Akademickich Mistrzostw Polskich, które odbędą się w dniach 13-15 czerwca w Rzeszowie.

Na pozycji 12 zakończyli zmagania studenci UJD w składzie: Adrian Szeliga, Mikołaj Marszałek, Mikołaj Grzyb. W grupie eliminacyjnej ulegli po 0:3 Uniwersytetowi Ekonomicznemu z Krakowa i Uniwersytetowi Rzeszowskiemu. W turnieju pocieszenia o miejsca 9-12 przegrali z AWF Katowice 1:3, a następnie z PPWZ Nowy Targ 0:3.