Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Studentki Akademickimi Wicemistrzyniami Polski

W Gdańsku odbyły się finał Akademickie Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Drużyna Uniwersyetu Humanistyczno-Przyrodniczny im. Jana Długosza w Częstochowie w składzie Roksana Załomska, Sandra Wabik, Kinga Falarz, Diana Wrzosek wywalczyły srebrne medale.  W grupie B pokonały Uniwersytet Łódzki, AWF Kraków i Uniwersytet Gdański po 3:0, w ćwierćfinale zwyciężyły UAM Poznań, w półfinale PWSZ z Nysy po 3:0, a w finale uległy Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy 0:3 tym samym zakwalifikowały się na V Europejskie Igrzyska Studenckie, które odbędą się w 2020 r. UHP zdobyła też 1 miejsce wśród uczelni społeczno-przyrodniczych.