Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Srebrna Roksana Załomska w deblu Mistrzostw Polski

Roksana Załomska wywalczyła tytuł wicemistrza Polski w grze podwójnej w 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Arłamowie. Zawodniczka Bebetto AZS UJD Częstochowa w parze z Angeliką Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński) w finale po wyrównanej walce przegrała z rozstawioną jedynką Natalii Bajor (AZS UE Wrocław) i Katarzyny Grzybowskiej (Dojlidy Białystok) 2:3. W drodze do finału gier podwójnych rozstawione z nr 7 pokonały 3:2 Agatę Zakrzewską (KTS Tarnobrzeg) i Gabrielę Dyszkiewicz (ATS Białystok), a następnie 3:0 siostry Annę i Katarzynę Węgrzyn (AZS UE Wrocław). W półfinale wygrały z nastoletnimi Wiktorią Wróbel (MRKS Gdańsk) i Iloną Sztwiertnią (Bronowianka Kraków) 3:1. Tym samym powtórzyły sukces sprzed roku.

Dla Załomskiej to ósmy medal Mistrzostw Polski w barwach częstochowskiego klubu.

W grze indywidualnej Roksana Załomska dotarła do czołowej szesnastki. Pokonała 4:2 Natalię Bogdanowicz. W meczu o ćwierćfinał musiała uznać wyższość Ani Węgrzyn (AZS UE Wrocław) 0:4.  Druga z naszych reprezentantek Sandra Wabik wygrała z Michaliną Górską (Dojlidy Białystok) 4:0. O wejście do szesnastki przegrała 0:4 z późniejszą brązowa medalistą- Katarzyną Węgrzyn (AZS UE Wrocław. Zakończyła udział na 17 miejscu.

W grze deblowej 2 rundy Sandra Wabik w parze z Karoliną Lalak (AUKS Trefl Zamość) trafiały na późniejsze mistrzynie Polski Natalie Bajor i Katarzynie Grzybowska i przegrały 1:3.

Udział w grze mieszanej zakończyły na 17 pozycji Roksana Załomska z Szymonem Malickim (AZS AWFiS Gdańsk) i Sandra Wabik z Nestorem Wasylkowskim (AZS AWF Wrocław).

W Armałowie triumfowali obrońca tytułu Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) i Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo). W zawodach wystartowało 96 najlepszych zawodników z całej Polski.

Dla Bebetto AZS UJD był to już 39 medal w indywidualnych mistrzostwach Polski.

 

 

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd
4_przemyslowka
5_provel
6_mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018