Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Pierwsza porażka częstochowskich tenisistek stołowych w ekstraklasie

W środkowy wieczór tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD przegrały z SKTS Sochaczew 1:3 w 4. kolejce ekstraklasy kobiet. Tym razem grały bez liderki Andrei Todorovic, która w Alicante (miejsce rozgrywania mistrzostw Europy) uległa kontuzji stopy.  W dniu meczu Andrea Todorovic przebywała w Bieruniu na konsultacji lekarskiej. Honorowany punkt dla akademiczek wywalczyła Daria Łuczakowska. W pierwszej grze Roksana Załomska uległa w pięciu setach byłej już zawodniczce AZS UJD – Brazylijce  Lin Gin.  W piątym secie Roksana prowadziła 3:0  i 5:3 by tego przegrać do 5.  To był najciekawszy pojedynek tego meczu.  W drugiej partii Sandra Wabik uległa aktualnej brązowej medalistce mistrzostw Europy Katarzyny Grzybowskiej.  Sporo emocji dostarczył trzeci pojedynek , w którym Daria Łuczakowska przegrywała 0:2 z Julia Ślęzak, ale doprowadziła się do remisu. W piątym secie partii wygrała do 9. Dwa punkty dla przyjezdnych zdobyła Katarzyna Grzybowska-Franc, która pokonał bez starty także Roksanę Załomską, chociaż  w pierwszych dwóch setach Roksana miała po trzy setbole .

Bebetto AZS UJD Częstochowa – SKTS Sochaczew 1:3

Roksana Załomska – Lin Gui 2:3 (11:6, 6:11, 16:14, 8:11, 5:11)

Sandra Wabik – Katarzyna Grzybowska-Franc  0:3 (7:11, 5:11, 2:11)

Daria Łuczakowska – Julia Ślązak 3:2 (10:12, 10:12, 13:11, 13:11, 11:9)

Roksana Załomska – Katarzyna Grzybowska-Franc 0:3 (13:15, 10:12, 5:11)