Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Nieudany rewanż Bebetto AZS UJD

Tenisistkom stołowych Bebetto AZS UJD w meczu 15. kolejki ekstraklasy nie udało się zrewanżować za pojedynek z pierwszej rundy. Tym razem po zaciętej i emocjonującej grze uległy 1:3 Lidzbarkowi Warmińskiemu. Jeden punkt dla naszej drużyny wywalczyła Tetiana Bilenko.

Drużyny walczą o miejsce w czołowej czwórce gwarantującej zdobycie medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

W pierwszej grze liderka częstochowskiego zespołu Tetiana Bilenko pokonała 3:0 Aleksandre Michalak. W drugim pojedynku Roksana Załomska  uległa w czterech setach Ma Wenting. Sporo emocji dostarczył trzeci pojedynek (bardzo ważny dla przebiegu meczu, kto prowadzi 2:1 ten wygrywa mecz) Sandra Wabik uległa 1:3 z grającą piórkowym stylem Dong Rui Fang. W ostatniej partii stojącej na wysokim poziomie sportowym i obfitującej w długie wymiany Tetiana Bilenko przegrała w pięciu setach z Ma Wenting.

Mimo porażki akademiczki utrzymały czwarte miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostałe jeszcze trzy kolejki. W kwietniu Bebetto AZS UJD zmierzy się z AZS UE Wrocław (wyjazd), Startem Nadarzyn (dom) i Dojlidami Białystok (wyjazd). Przerwa w rozgrywkach ekstraklasy nastąpi w marcu ze względu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Drużynowe Mistrzostwa Świata.

W następny weekend 28 lutego-1 marca tego roku W Białymstoku odbędą się 88. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek, wystąpią dwie zawodniczki AZS UJD Częstochowa Roksana Załomska oraz Sandra Wabik.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – Polmlek Lidzbark Warmiński 1:3

Tetiana Bilenko – Aleksandra Michalak 3:0 (11:7, 11:2, 11:5)

Roksana Załomska – Ma Wenting 1:3 (6:11, 11:6, 10:12, 5:11)

Sandra Wabik – Rui Dong Fang 1:3 (12:10, 6:11, 12:14, 8:11)

Tetiana Załomska – Ma Wenting 2:3 (11:5, 8:11, 11:13, 11:5, 5:11)