Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Minimalna porażka akademiczek z Częstochowy

W zaległym meczu 16. kolejki ekstraklasy tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa uległy w środę 7 kwietnia na wyjeździe AZS UE Wrocław 2:3. Była to czwarta porażka drużyny z Częstochowy w tym sezonie.

Był bardzo ważny mecz dla obu drużyn walczących o awans do play off.  W pierwszej rundzie akademiczki z Częstochowy wygrała na własnym obiekcie 3:1. Wrocławskie spotkanie było wyrównane  i emocjonujące. Dwa punkty dla Bebetto AZS UJD wywalczyła Tetiana Bilenko, który pokonała 3:0 Annę Węgrzyn i 3:1 aktualną mistrzynie Polski w singlu Natalię Bajor. W trzeciej partii Sandra Wabik przegrała  z brązową medalistką mistrzostw Polski Katarzyną Węgrzyn. Bliska odniesienia zwycięstwa była Roksana Załomska, która uległa Natalii Bajor i Annie Węgrzyn w stosunku 2:3. Mimo porażki częstochowianki z dorobkiem 37 punktów pozostają na trzeciej pozycji. Mają jeden punkt przewagi nad czwartym w tabeli AZS UE Wrocław. Do końca rundy zasadniczej pozostają jeszcze trzy spotkania.

KU AZS UE Wrocław – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2
Natalia Bajor – Roksana Załomska 3:2
Anna Węgrzyn – Tetyana Bilenko 0:3
Katarzyna Węgrzyn – Sandra Wabik 3:1
Natalia Bajor – Tetyana Bilenko 1:3
Anna Węgrzyn – Roksana Załomska 3:2

foto. Grzegorz Przygodziński

 

 

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd
4_przemyslowka
5_provel
6_mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018