Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Medale tenisistów stołowych w Mistrzostwach Europy Niesłyszących

W Albenie  (Bułgaria) zakończyły się 2 Młodzieżowe i 14 Mistrzostwa Europy Niesłyszących w  tenisie stołowym.  Częstochowscy pingpongiści AZS UJD  zdobyli 2 medale.  W kategorii do 15 lat Michał Wawrzesta  (Gliwice) z Karolem Jabłońskim wywalczył w grze podwójnej medal brązowy, a indywidualnie był  siódmy. Pierwszy medal w historii startów polskiej drużyny kobiecej w rywalizacji drużynowej (od 1975 r.) był dziełem podopiecznych Wiesława Pięty. Występujące w składzie:  Julia Szemiel (Częstochowa), Iwona Żyła (Nasielsk), Gabriela Dyszkiewicz (Białystok) i Milena Walesiak (Kraków)w grupie pokonały Niemki i Bułgarki po 3:0 i przegrały w Ukrainą 1:3, w półfinale  uległy Rosji 1:3 i tym samym zostały sklasyfikowane na miejscu trzecim. Julia Szemiel indywidualnie awansowała do turnieju głównego i ostatecznie zajęła miejsce 9, w grze podwójnej i mieszanej zmagania zakończyła na miejscu 17-tym. Paweł Pięta zdobył dziewiąte miejsce drużynowo i w grze mieszanej, indywidualnie był 33.   W kategoriach młodzieżowych dominowała Ukraina (sześć złotych medali) , a wśród seniorów Słowacja  (4 złote medale). W mistrzostwach uczestniczyło 15 państw.