Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Liliana Nowak druga na I WTK Młodzików

W sobotę 10 września 2022 roku w Łaziskach Górnych odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii młodzików. W imprezie wystąpiła siódemka zawodników AZS UJD Częstochowa. Znakomicie zaprezentowała się Liliana Nowak (rocznik 2011), która zajęła drugie miejsce. Tym samym zakwalifikowała się  do Grand Prix Polski młodzików, który odbędzie się w ostatni weekend września w Sępólnie Krajeńskim.  Druga z naszych reprezentantek Julia Jędrasiak została sklasyfikowana na 9 miejscu. Wśród młodzików Dima Saliuk, Mateusz Ligenza zajęli miejsce w przedziale 9-12,  Wojciech Kozik i Jakub Niedziela 13-16, a Dawid Pross 25-32. W turnieju startowało łącznie 74 młodziczek i młodzików ze Śląska.

Następnego dnia w tym samym mieście rozegrano I WTK Juniorów. W zawodach zaprezentowali dwa zawodniczki i zawodnik z naszego klubu. Maja Bladocha uplasowała się na 17 miejscu. Karol Jabłoński została sklasyfikowany na miejscu 25-32, a Zuzanna Pawełczak 33. W imprezie wystartowało ogólnie 90 zawodników z województwa Śląska.