Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Częstochowskie tenisistki stołowe zaczynają walkę o finał Mistrzostw Polski.

W najbliższy czwartek 29 kwietnia tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z broniącą tytułu KTS-em Enea Siarkopol Tarnobrzeg w pierwszym meczu play off ekstraklasy.

Zdecydowanym faworytem półfinałowego dwumeczu będzie najbardziej utytułowana drużyna w Polsce. W rundzie zasadniczej akademiczki przegrały z Enea Siarkopol 3:1 i 3:0. W tym sezonie tarnobrzeżanki walczą o 30 tytuł drużynowych mistrzostw Polski. W składzie gości grają m. in. obecna mistrzyni Europy w grze mieszanej Han Ying z reprezentacji Niemiec, drużynową mistrzynię Europy Elizabeta Samara z reprezentacji Rumuni, byłą mistrzyni Europy z Białorusi Wiktoria Pawłowicz oraz Julia Ślązak i Agata Zakrzewska. Pierwsze dwa zawodniczki Siarkopol wystąpią w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Rundę zasadniczą zakończył się Bebetto AZS UJD Częstochowa na czwartym miejscu dające sobie gwarantujący medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Najlepiej punktująca  częstochowskiego zespołu  jest Ukrainka Tetyana Bilenko, pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym na  33 spotkań w ekstraklasie  (29 zwycięstw i 3 porażki). Oprócz niej wystąpią Sandra Wabik i Roksana Załomska), która zdobyła srebrny medal w grze podwójnej w Indywidualnych Mistrzostw Polski w Armałowie.

Mecz rewanżowy odbędzie się 1 maja o godz. 17:00 w Częstochowie. Na zwycięzcę dwumeczu pomiędzy drużynami z Częstochowy i Tarnobrzega w finale czeka AZS UE Wrocław, który wygrał w pierwszym półfinałowym play off dwukrotnie po 3:2 z SKTS-em Sochaczewem.

 

 

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd
4_przemyslowka
5_provel
6_mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018