Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Brąz Roksany Załomskiej na Mistrzostwach Polski

W Białymstoku zakończyły się 88. Indywidualne Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie stołowym. Podopieczna Joanny Pauliny Narkiewicz wywalczyła medal  (to 35-ty medal dla AZS UJD Częstochowa  począwszy od 1996 roku ), a swój już siódmy dla barw częstochowskiego klubu (w okresie 4 lat).  Zawodniczka Bebeto AZS UJD Roksana Załomska zdobyła brązowy medal w grze podwójnej z Aleksandrą Michalak (Polmlek Lidzbark Warm.). W meczu o medal pokonały  Katarzyną i Karoliną Lalak 3:2, piątym secie prowadziły 8:4, po chwili przegrywały 8:9, końcówka należała do pary Załomska /Michalak, które wygrały ten medalowy set w stosunku 12:10. W półfinale przegrały 0:3 z późniejszymi mistrzyniami Polski Natalią Bajor i Kinga Stefańską.

W grze indywidualnej  Roksana Załomska i Sandra Wabik dotarły do czołowej szesnastki . Pierwsza z nich uległa doświadczonej Kindze Stefańskiej (KTS Siarka Tarnobrzeg) 0:4. Jej koleżanka klubowa Sandra Wabik przegrała również 1:4 z aktualną mistrzynią Europy Juniorek Anna Węgrzyn (AZS UE Wrocław). Zarówno Stefańska jak i Anna Węgrzyn zdobyły medale brązowe.

Roksana Załomska w grze mieszanej z Szymonem Malickim  (Olimpia-Unia Grudziądz) zajęli miejsce 5. O medale przegrali w pięciu setach z późniejszymi mistrzami Polski Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki.  Sandra Wabik  z Jarosławem Tomickim ( KTS Gliwice) zakończyła udział na 9 miejscu

W Białymstoku triumfowali Natalia Bajor ( AZS UE Wrocław) i Jakub Dyjas (Energa KTS Toruń). W imprezie wystartowało  96 najlepszych zawodników z całej Polski.

 

 

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd
4_przemyslowka
5_provel
6_mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018