Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Bebetto AZS UJD Częstochowa brązowym medalistą drużynowym mistrzostw Polski

W sobotę 1 maja tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały 2:3 na własnym obiekcie z obrońcą tytułu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w drugim meczu półfinałowym. Podopieczne Piotra Strusia zdobyły brązowe medale drużynowym mistrzostw Polski na sezon 2021/22.

W pierwszym meczu półfinałowym częstochowianki przegrała 0:3 w Tarnobrzegu.

Mecz rewanżowy było przyniósł niesamowite emocje od pierwszej partii.  Trener częstochowskiego drużyny Piotr Struś wprowadził zmiany w ustawieniu, tym razem z numerem jeden zagrała Roksana Załomska, a Tetyana Bilenko na pozycji 3.

W pierwszej grze Roksana Załomska zagrała rewelacyjnie i  w trzech setach pokonała mistrzynią Europy Elizabetę Samarę (uczestniczkę igrzysk olimpijskich w Tokio). W pierwszych dwóch spotkaniach grała na mistrzowskim poziomie. W trzecim secie prowadziła 8:5, przeciwniczka doprowadziła do remisu 8:8, Roksana Załomska wygrała do 8 i odniosła życiowy sukces.

W drugim pojedynku Sandra Wabik przegrała 1:3 z Viktorią Pawłowicz. Wygrała pierwszego seta. Po kolejnym meczu akademiczki znów wyszły na prowadzenie, ponieważ liderka częstochowskiego zespołu Tetyana Bilenko pokonała bez straty seta Agatę Zakrzewską.

W czwartym partii Roksana Załomska grała z Viktorią Pavlovuch. Zawodniczka Bebetto prowadziła 2:0 w setach 9:3 w trzecim secie, do wygranej brakowało jej tylko 2 pkt, nastąpiła chwila dekoncentracji, przy stanie 9:5 wzięła czas (do tego momentu grała rewelacyjnie),  a w końcówce zabrakło pomysłu na wygraną.  Nie wykorzystała szansy. Ostatecznie przegrała 2:3. Szkoda, było bardzo blisko  do wygranego  spotkania. Zabrakły dwie piłeczki do końca meczu i sensacyjnej wygranej. Marzenia o pokonaniu zawodniczki Bebetto muszą odłożyć do następnego sezonu.  Zatem dziesiąty medal w historii 26 lat gry na najwyższym poziomie rozgrywek stał się faktem.

W piątym pojedynku Sandra Wabik nie sprostała 0:3 Elizabetę Samarą.

 

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Roksana Załomska – Elizabeta Samara 3:0 (11:9, 11:7, 11:8)
Sandra Wabik – Viktoria Pavlovich 1:3 (7:11, 6:11, 12:10, 5:11)
Tetyana Bilenko – Agata Zakrzewska 3:0 (11:6, 11:6, 11:5)
Roksana Załomska –  Viktoria Pavlovich 2:3 (11:7, 11:4, 9:11, 9:11, 4:11)
Sandra Wabik – Elizabeta Samara 0:3 (4:11, 9:11, 3:11)

 

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd

"Upowszechnianie kultury fizycznej" - "Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego"

4_przemyslowka
5_provel
mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018