Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

Bardzo dobry występ zawodników w MP w podnoszeniu ciężarów

W dniach 27- 30.06.2024 roku w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów. Są to zawody, które co roku skupiają najlepszych zawodników z całej Polski. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy częstochowskiego klubu KU AZS UJD Częstochowa. 

Kamila Pytlech, która po raz pierwszy brała udział w tej imprezie, startując w kategorii +87 kg zajęła IV miejsce. O krok była od zdobycia brązowego medalu w rwaniu, który przegrała o zaledwie 1 kg. Podczas jej startu pojawiły się problemy techniczne ze sprzętem, co dodatkowo wprowadziło zamieszanie. Mimo trudności zawodniczka pobiła swoje osobiste rekordy w rwaniu i dwuboju, wyrywając 76 kg i podrzucając 90 kg, co dało łączny wynik 166kg. 

Łukasz Mruk startował w kategorii do 81 kg, zajął VI miejsce z wynikiem 268 kg – 110 kg rwanie, 158 kg podrzut. Zawodnik mimo wcześniejszych problemów z barkiem, dał rade wystartować i zrobić dobry wynik. Do brązowego medalu w podrzucie zabrakło mu 3kg. Warto dodać, że była to najbardziej oblegana kategoria startowa mężczyzn. 

W trakcie wydarzenia trener zawodników – Waldemar Chwastowki spotkał swojego przyjaciela Zygmunta Smalcerza, który jest złotym medalistą igrzysk olimpijskich (Monachium 1972) oraz wielokrotnym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy wraz z trenerem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zawodniczka i zawodnik Akademickiego klubu mogli wystartować i realizować się sportowo, dzięki opiece Prezesa klubu Marka Fijałkowskiego, który regularnie wspiera przygotowania i starty zawodników.

   

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

Zadanie: Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży – Akademia tenisa stołowego 2023 – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy

Zadanie: Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży -sekcja podnoszenia ciężarów – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2023)

Zadanie: Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – sekcja podnoszenia ciężarów – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2023)

2_bebetto
3_ujd

"Upowszechnianie kultury fizycznej" - "Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego"

mawa

Częstochowa 2018 – 2023