Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Akademiczki na inaugurację ekstraklasy

W najbliższą sobotę tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa zainaugurują rozgrywki ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Tym samym zagrają przed własną publicznością z SKTS Sochaczewa. Częstochowianki już 26 sezon będę występowały w ekstraklasie kobiet. W ubiegłym sezonie podopieczne Joanny Narkiewicza zajęły piate miejsce w tabeli.

Klub pozyskał liderkę drużyny Ukrainkę Tetiana Bilenko, który w minionym tygodniu wróciła z Drużynowych Mistrzostw Europy z Nantesa. Wraz z reprezentacja z Ukrainy zajęła ostatecznie piąte miejsce.  W składzie akademiczek zostaje medalistki ostatnich mistrzostw Polski Roksana Załomska i Sandra Wabik. Jest to bardzo silny zespół z ambicjami na miejsce medalowe w obecnym sezonie.  Nowy sezon zapowiada się bardzo ciekawy i wyrównany. Nie ma słabych drużyn w rozgrywkach ligowych.

Częstochowianki mają trudne zadanie. Rywalki są bardzo wymagające  w składzie  SKTS  wystąpi aktualna złota medalista Drużynowych Mistrzostwa Europy Irina Ciobanu z reprezentacji Rumuni  oraz byłe trzy zawodniczki AZS UJD : Daria Łuczakowska, Katarzyna Sikorska oraz Agata Pastor-Gołda.

Mecz rozpocznie się o godz.16:00 w Akademickim Centrum Sportu UJD  przy ul. Zbierskiego.     Wszystkich serdecznie zapraszamy na mecz.

Terminarz ekstraklasy:

25.09. KS Bronowianka Kraków – Bebetto  AZS  UJD Częstochowa

28.09. Bebetto  AZS  UJD Częstochowa – ATS  east rent Białystok

5.10.   KU AZS  PWSiP Łomża – Bebetto  AZS  UJD Częstochowa

24.10. Bebetto  AZS  UJD Częstochowa-  KTS Tarnobrzeg

26.10. Polmlek Lidzbark Warmiński- Bebetto  AZS  UJD Częstochowa

9.11. Bebetto  AZS  UJD Częstochowa – AZS UE Wroclaw

15.11. GLKS Nadarzyn –  Bebetto  AZS  UJD Częstochowa

30.11. Bebetto  AZS  UJD Częstochowa – Dojlidy Białystok

 

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd
4_przemyslowka
5_provel
6_mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018