Maj 5, 2025

Sukcesem studentów- siatkarzy zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbyły się w dniach 1-4 maja 2025 roku. Podopieczni Andrzeja Stelmach w grupie pokonali Politechnikę Opolską 2:1, ANS AS Wałbrzych 2:0 i ulegli ANS WSZiA Opole 1:2 w trzecim secie 11:15. W ćwierćfinale ulegli Politechnike Gdańskiej 0:2, w grze o miejsca przegrali z ZUT Szczecin 0:2 ,a w meczu o miejsce siódme pokonali MANS Warszawa 2:0. 7 miejsce w punktacji ogólnej a pierwsze w pionie Uniwersytetów. Barw UJD bronili: Oleksandr Boiko, Eryk Frankowski, Michał Jarmołowski, Olaf Łukasik, Artem Moshenchych, Daniel Popiela, Ihor Shchvinkyi, Karol Sikora, Andrzej Stelmach (grający trener , olimpijczyk) Marcel Stochel, Jakub Wichór i Nikodem Ogoński.
Przypomnę ze blisko medalu w tej edycji były futsalistki , siatkarki, pingpongiści, futsaliści , do końca edycji pozostała jeszcze piłka nożna ( bronią złotego medalu) i siatkarze plażowi.
admin
Promocja miasta
KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.
Sponsorzy
Zadanie: Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży – Akademia tenisa stołowego 2026 – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy
Zadanie: Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży -sekcja podnoszenia ciężarów – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2026)
Zadanie: Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – sekcja podnoszenia ciężarów – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2026)
Zadanie: Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – piłka nożna – futsal kobiet – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2026)
Zadanie: Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży – sekcja futsal – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2026)
"Upowszechnianie kultury fizycznej" - "Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego"
Częstochowa 2018 – 2024