Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

Rewelacyjny sportowy rok akademicki

Wielce udany dla studentów był rok  akademicki 2023/2024. Studenci UJD w Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentowali Uczelnię w piłce nożnej, piłce siatkowej, futsalu, trójboju siłowym, jeździectwie, tenisie stołowym, piłce siatkowej plażowej, lekkoatletyce i biegach przełajowych.

Na pierwszym miejscu uwzględniono podopiecznych Pawła Marchewki z tytułu zdobycia dwóch złotych medali w klasyfikacji generalnej i uniwersytetów (jest to druga sekcja po tenisie stołowym kobiet, która powtórzyła ten ogromny sukces), piłkarki (trener Oliwia Pająk) zdobyły brąz w pionie uniwersytetów, a piąte w Polsce. Siatkarze (trener Andrzej Stelmach)  wśród wszystkich uczelni zajęli czwarte miejsce, a wśród Uniwersytetów pierwsze miejsce. W rywalizacji plażowiczów Daniel Popiela, Aleksander Boiko, Jędrzej Bąkiewicz i Michał Jarmołowski drużynowo zajęli trzecie miejsce. Sukces był dziełem siatkarek (trener Marlena Szlubowska) – najwyższe podium w gronie Uniwersytetów i siódme w kraju. Dobry występ  zanotowały studentki w trójboju siłowym. Cztery medale: Klara Cieślak – złoty w Uniwersytetach, brązowy w generalnej klasyfikacji), Wiktoria Fajer i Maria Karolak (medale brązowe). Blisko strefy medalowej byli pingpongiści, lekkoatleci i zawodniczki jeździectwa (należy się  im. szczególne podziękowanie, za przygotowanie i korzystanie z własnego wierzchowca).

W klasyfikacji punktowej na 26 punktujących Uniwersytetów UJD znajduje się na 13 pozycji, a  w generalnej sklasyfikowano 128 uczelni w tym i UJD (39 miejsce). Studenci i pracownicy Uczelni WSP/AJD/UJD od 1975 rok uczestniczą w rywalizacji sportowej dotychczas (data 21.06.2024 r.) zdobyli 458 medali w tym  171 złotych, 152 srebrne i 135 brązowe przez 23 sekcje sportowe. Liderem jest tenis stołowy -122 medale.

Zarząd KU AZS UJD Częstochowa serdecznie gratuluję i dziękuje opiekunom i sportowcom za wkład w dalszy rozwój sportu akademickiego.

  

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

Zadanie: Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży – Akademia tenisa stołowego 2023 – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy

Zadanie: Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży -sekcja podnoszenia ciężarów – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2023)

Zadanie: Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – sekcja podnoszenia ciężarów – zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy (2023)

2_bebetto
3_ujd

"Upowszechnianie kultury fizycznej" - "Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego"

mawa

Częstochowa 2018 – 2023