Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Im. Jana Długosza w Częstochowie

Bebetto AZS UJD rozpoczyna walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski

W piątek 6 maja tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD rozpoczynają na wyjeździe pierwszy mecz półfinałowy mecz play-off ekstraklasy kobiet. Akademiczki zmierzą się z 30- krotnym mistrzem Polski, triumfatorem tegorocznej Ligi Mistrzyń  – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Zdecydowanym faworytem półfinałowego dwumeczu będzie najbardziej utytułowana drużyna w Polsce.  W rundzie zasadniczej pingpongistki z Częstochowy przegrały dwukrotnie z tarnobrzeżankami. W pierwszym rundzie uległy rywalkom na wyjeździe 2:3, a w swojej hali przegrały 1:3.

Tarnobrzeżanki mają w składzie aktualną wicemistrzynię Europy Elizabetę Samarę z reprezentacji Rumuni,  dwukrotną mistrzynie Europy z Białorusi Wiktorię Pawłowicz, reprezentantkę Portugali Yu Fu oraz 42-letnią Kingę Stefańska i Agatę Zakrzewską.

Przypominamy, że tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg po raz drugi (2020,  2022) wygrały Ligę Mistrzyń. W swojej bogatej kolekcji sukcesów ekipa z Podkarpacia ma także zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Europy ETTU (w sezonie 2014/2015).

Drużyna Bebetto AZS UJD zakończyła rundę zasadniczą na czwartym miejscu, gwarantując sobie już 11 medal Drużynowych Mistrzostw Polski.  W częstochowskim zespole najlepiej punktuje Ukrainka Tetyana Bilenko, która zajmuje drugie miejsce w rankingu indywidualnym w ekstraklasie (22 zwycięstw i 2 porażki). Oprócz niej w meczu przeciwko tarnobrzeżankom wystąpią kapitan zespołu Roksana Załomska i Anastasiya Dymytrenko z Ukrainy.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w niedzielę 8 maja o godz.17:00 w Częstochowie.

Promocja miasta

KU AZS UJD Częstochowa realizuje usługę promocji na rzecz miasta Częstochowy.

www.czestochowa.pl

Sponsorzy

2_bebetto
3_ujd

"Upowszechnianie kultury fizycznej" - "Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego"

4_przemyslowka
5_provel
mawa
7_scout
8_zlompol

Częstochowa 2018